Data Switch - spouštějte mobilní data jen v určitých intervalech a ušetřete baterii

Po displeji je jedním z největších žroutů baterie současných chytrých zařízení bezesporu bezdrátové připojení, obzvláště pak to k rychlým sítím nových generací, skrze které touče naprostá většina mobilních dat. A právě na jeho omezení a tedy potencionální ušetření baterie se zaměřuje dnešní aplikace – Data Switch.

Data Switch je postavený na jednoduché myšlence, a sice že telefon nemusí být k mobilním datům připojen neustále, ale že mu na synchronizaci bohatě stačí vždy jen několik málo sekund připojení každých pár minut.

A právě to jediné také aplikace dělá. Na základní obrazovce Vám tak nabídne pouze možnost jednoduchého nastavení periody a délky aktivace připojení a čtveřici ovládacích ikon. Tou první cyklus zapínáte, druhou do odvolání natvrdo aktivujete mobilní data, třetí uděláte to samé, ale s WiFi, a čtvrtou cyklus vypínáte. Stejnou čtveřici ikon pak naleznete také v přiloženém widgetu na plochu, takže pro rychlé ovládání není třeba aplikaci ani zapínat.

Celkově se dá říci, že to, co aplikace slibuje, dělá poměrně dobře. Lehce nepříjemný je jen fakt, že měnit periodu a délku připojení lze jen v placené verzi, která stojí 38 korun, a že při pokusu o připojení aplikace občas probouzí telefon ze spánku a tím trochu plýtvá energií. Alespoň druhý jmenovaný problém by ale měl být opraven již v příští verzi.

[APP]cb56.dataeasy[/app]


logo-app
Data Easy PRO
cb56
3,14 US$   
qrcode-app

Via: XDA

 

Používáním našeho webu souhlasíte s uložením cookies na vašem počítači.
TOPlist