TekDry a DryBox dokáží vzkřísit Váš ,,utopený“ smartphone

2

Většina z nás zná akorát nejčastější postup. Když nám spadne chytrý telefon do záchodu, umyvadla nebo bazénu, vyjmeme baterku a zařízení vložíme do sáčku s rýží, aby se vysušilo. A zatímco se zdá, že tento způsob dostane přebytečnou vlhkost z telefonu pryč, jsou firmy, které tvrdí, že postup s rýží má stejný efekt jako vysychání telefonu na stole. Společnosti TekDry a DryBox nabízejí alternativní a údajně efektivnější způsob záchrany ,,vykoupaných“ zařízení pomocí vakua a nízké teploty.

iphone-water-damage

Obě nabízejí své služby z kiosků. První jmenovaná funguje již od roku 2011 a její stánky naleznete v texaských nákupních centrech, ale i na Times Square v New Yorku. Společnost nedávno podepsala smlouvu k umístění svých stánků do obchodů velkého potravinového řetězce. Naproti tomu firma TekDry se teprve rozjíždí ve své činnosti nedávným zprovozněním svých kiosků v Coloradu. Doručení nasáklého telefonu je možno domluvit skrze mail.

Obě firmy využívají stejnou metodu. Jednoduše donesete Váš namočený telefon do kiosku, kde ho obsluha zbaví tlaku vzduchu pomocí vakuové pumpy. Nízká teplota pak dokáže vypařit vodu ven ze zařízení. Vysušovací proces, speciálně navržený pro telefony, tablety a jinou elektroniku, zabere 20 minut a příjde Vás na $20 (450 Kč). Věřte, že takovýto byznys se skutečně vyplatí. Dle Davida Naumanna, partnera společnosti DryBox, se dostane do styku s vodou 100 000 telefonů každý den.

Hlavním klíčem k záchraně telefonu je podle obou společností rychlá reakce. Po namočení nesmíme v žádném případě zapínat telefon až do té doby, než bude zcela suchý. Fér je, že Vám TekDry i DryBox vrátí peníze, pokud Vám jejich systém nedokáže vrátit telefon zpět k životu. Mohou se však chlubit 70 až 80 procentní úspěšností, což je celkem slušné číslo. Craig Beinecke, jeden ze spoluzakladatelů firmy TekDry, se nechal slyšet, že osobně považuje za největší úspěch vysušení iPhonu, který ležel na dně jezera 26 hodin a byl poté zprovozněn po 5 hodinách sušení.

My ostatní mimo Spojené státy si budeme muset svá chytrá zařízení chránit před vlivem vody tak dlouho, dokud se technologie nedostane i k nám, což je však jen otázkou času.

zdroj: http://www.phonearena.com

2 KOMENTÁŘE

  1. Kravina, většina telefonů co se mi dostane do rukou se válela ve sněhu, dešti…nějakou chvilku a vlhkost si najde cestu na základní desku. I kdyby to spadlo do hajzlu a hned se to vytáhlo bude trvat několik hodin než to ten někdo přinese.

    • No tak si vezme kyblicek s vodou, telefon do nej a prinese ji ho tam. 😀 Lidi nosi doktorum useknute casti tela v ledu, tak telefony budem nosit ve vode..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here