V benchmarcích pro Android se podvádí, ale všeobecně se o tom ví

7

Benchmark

Připomíná vám něco situace, kdy si zakoupíte zbrusu nový model telefonu se špičkovou výbavou a výkonem. Rozhodnete se vyzkoušet daný výkon v benchmarku a odměnou vám je velmi vysoké hodnocení? Co když to tak ale není?

Následující informací možná budeme některé čtenáře a zaryté fanoušky operačního systému Android šokovat. U srovnávacích aplikací se jednoduše podvádí a přitom se o tom všeobecně ví. Už před dvěma lety se objevil návod pro manipulování se srovnávací aplikací, což potvrzuje i zahraniční portál AndroidCentral, dokonce i náš předešlý článek.

Není tedy vše skutečně tak, jak se zdá. Zdali budete výsledkům v benchmarku věřit, či nikoliv, již necháme na vás samotných. Níže se můžete podívat na video, které vám odhaluje návod, jak na srovnávací aplikace.

Zdroj: AndroidCentral

7 KOMENTÁŘE

  1. Musíte sem dávat i takovéhle blbosti? Někde v zahraničí napíšou článek a český media ho hned okopírujou. To je snad úplně normální, že když si zvětším takt, změním rom, kernel a další tweaky budu mít větší skóre a žádnej podvod to není je, to ukázka toho co doopravdy dokáže daný hardware. Promiňte, ale tohle je demence.

    • Problém je v tom, že výsledek benchmarku neodpovídá ani taktované verzi. A hlavně to, co jsme psali v předešlém článku, že mobil sám rozpozná benchmark, proto ze sebe vydá více, než v obyčejném provozu. Uživatel si tak myslí, že má to nejlepší, jenže při hře nebo práci to viditelné není.

      • To ale není podvod, zvýšení výkonu hardwaru, popř. i softwarová optimalizace. Podvod by to byl pouze kdyby jste měnili skore v benchmarku pomocí např. pomocí nějaké aplikace, nebo upravenou verzí benchmarku a jiné.

        • Není podvod? Takže uživatel používá mobil s horším výkonem, ale jakmile ho zkusí na benchmarku, tak získá nejlepší možné hodnocení?
          Navíc některé telefony skutečně obelhávají benchmark i druhým způsobem, který jste zmínil.

          • Ne podvod to není, možná pro normálního uživatele to je nefér, ale podvod to není. A pro uživatele který si mobil stejně rootne atd. to fér je protože tomu to je jedno, ten si všechen výkon bude ovládat sám, nebo si flashne aspoň nějakou výkonnou romku, kernel…

            A Jaký telefony si upravujou skore v benchmarku? Tím druhým způsobem? Já myslím že žádný.

  2. Přesně tak, dřív když jsem na PC měřil výkon taky jsem ho přetaktoval. Ba naopak, když ten test zvládl, věděl jsem že taktování je v pořádku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here