Apple A5X versus NVidia Tegra 3 aneb Konečně trochu objektivní benchmarky

Při představování nového iPadu se Apple nechal slyšet, že je jím používaný procesor, Apple A5X (mimochodem vyráběný Samsungem) údajně až čtyřikráte výkonnější než konkurenční čtyřjádrový Tegra 3 od NVidie.

To se NVidii samozřejmě nelíbilo a ihned tak vydala prohlášení, že vzhledem k neznámé metodice nejde o uznatelné výsledky a také, že jakmile bude moci, tak udělá vlastní testy a vše prověří sama.

A ačkoliv to doposud ještě neudělala, tak tu již první alespoň trochu objektivní srovnání máme. Redaktoři serveru LaptopMag si totiž nový iPad koupili a v sérii benchmraků jej porovnali s Tegrou 3 vybaveným ASUS Trinsformer Prime.

Ještě před samotnými grafy je nutné upozornit, že výsledky je nutné brát s rezervou, taký či onaký benchmark může být lépe uszpůsoben určité architektuře procesoru a svou, řekl bych i poměrně výraznou, roli může sehrát i operační systém.

Sunspider

Ve webovém benchmarku Sunspider, testujícím rychlost webového prohlížeče a tedy zaměřeném spíše na výkon samotného procesoru než na jeho grafickou část zvítězil nový iPad. Na rozdíl od dalších výsledků však nešlo o žádný propastný rozdíl a výsledek tak spíše než rozdíl ve výkonu procesorů odráží rychlost předinstalovaných webových prohlížečů.

GLBenchmark 2.1 Fill Test

V GLBenchmarku testujícím grafický čip procesoru vyhrál taktéž iPad. A oproti webovému testu poměrně drtivě, samotný test projel při plných 60 FPS, zatímco konkurenční Transormer Prime při pouhých 27 FPS. Obdobný trend byl i u dílčího testu zkoušejícího rychlost texturování, kde iPad zvítězil v poměru takřka dvou milionů textelů oproti ‚pouhým‘ čtyři sta tisícům.

Geekbench

A nakonec v Geekbench, multiplatformním benchmarku, zaměřeném na surový výkon procesoru vyhrála naopak Tegra 3 v Transformeru Prime. Při počítání s celým číslem vyhrála konkrétně s 1391 body oproti 614 a v úlohách s plovoucí desetinou čárou s 2408 oproti 825.

Trochu menší rozdíl byl pak v práci s pamětí, kde vyhrála Tegra 3 pouze s 1076 oproti 784 a v testování rychlosti streamování, kde dokonce s lehkým náskokem vyhrál Apple A5X se ziskem 324 bodů oproti 266, které získala Tegra 3.

zdroj: LaptopMag

 

Autor

Podobné články

Apple A5 vs. nVidia Tegra 3

 • http://www.facebook.com/anarfenume Vojtěch Čechák

  wtf  je textel?

 • Karel

  Velmi povedený článek, děkuji za srovnání!

 • Arsi

  takze je to vlasen na stejno.. Apple vyhrava v testu s grafickym cipem narozdil Tegra vyhrala na rychlost cipu… oboje bude nejaka cast brzdit…
  Ps: Nvidia nerikala ze udela testy ale ze si pocka az je proveri nejaci redaktori ze serveru…v tomto pripade Laptopmag

 • V. Šindelář

  Apple… váżně chudáci, chluběj se kecama a zvrděj že jejich chaotickej a nedodělanej systém je nejlepší fakt ubohý

Používáním našeho webu souhlasíte s uložením cookies na vašem počítači.
TOPlist